Kúpa

Chcem kúpiť dom/byt/pozemok...


Máte v pláne kúpu nehnuteľnosti? Ak áno, ste tu správne. Našu kompletnú ponuku nájdete tu: PONUKA NEHNUTEĽNOSTÍ


Pomocou filtrovania si môžete ľahko zadefinovať, akú nehnuteľnosť hľadáte (byt, dom, pozemok), v akej lokalite a tiež môžete uviesť cenové rozpätie.


Ak ste si z našej ponuky vybrali svojho favorita, neváhajte kontaktovať makléra, ktorý je uvedený pri ponuke. Spýtajte sa ho doplňujúce otázky a objednajte sa na obhliadku nehnuteľnosti. Neváhajte dlho - niektoré nehnuteľnosti sú rýchlo rezervované.


Nenašli ste to, čo ste hľadali? Nevadí. Napíšte nám vašu predstavu a my sa vám ozveme ihneď ako podobnú nehnuteľnosť budeme mať v ponuke. Napísať nám môžete tu: NAPÍŠTE NÁM.


V prípade, že ste si vybrali svoj nový domov a ste pevno rozhodnutý, prichádza na rad rezervácia nehnuteľnosti a podpis rezervačnej zmluvy. Rezervačná zmluva chráni všetky zúčastnené strany - stanovuje predajnú cenu, práva a povinnosti oboch strán a termín platnosti rezervácie.


Predávajúci nemôže  po podpise zmluvy ponúkať nehnuteľnosť ďalším záujemcom a nie je oprávnený s nehnuteľnosťou akokoľvek disponovať a to najmä scudziť, prenajať a zriadiť v prospech inej osoby, než je kupujúci.


Kupujúci sa zaväzuje, že do termínu uvedeného v zmluve vykoná všetky potrebné úkony potrebné k podpisu kúpno-predajnej zmluvy. To znamená hlavne zabezpečenie financovania kúpy. S financovaním nehnuteľnosti vám vie pomôcť aj naša finančná špecialistka – Bc. Eva Ölvecká.


V rezervačnej zmluve je špecifikovaná predajná cena a tiež výška blokovacieho depozitu, ktorý musí kupujúci uhradiť na depozitný účet realitnej kancelárie. Výška blokovacieho depozitu je cca 2-5% z predajnej ceny nehnuteľnosti. Slúži ako zábezpeka a potvrdzuje seriózny záujem kupujúceho. Depozit bude pri predaji odrátaný z predajnej ceny.


Keď je vyriešené financovanie, pripraví právnik realitnej kancelárie kúpnu zmluvu podľa predložených dokladov. Zmluva je pripravená na mieru a je garanciou, že nenastanú problémy pri zápise do katastra nehnuteľností.


Po podpise zmlúv prichádza na rad kataster a návrh na vklad do katastra nehnuteľností. Všetky dokumenty pripraví naša RK, ktorá tiež zabezpečí vklad a úhradu poplatku za vklad (66 EUR).


Po návrhu na vklad prichádza čas na odovzdanie nehnuteľnosti novým majiteľom. Pripravíme preberací protokol a všetky formuláre potrebné pre prepísanie energií na nových vlastníkov. Tiež pomôžeme s prihlásením nových majiteľov a odhlásením pôvodných majiteľov.


Ak máte ešte ďalšie otázky, neváhajte sa nás opýtať - KONTAKTNÝ FORMULÁR, alebo nás navštívte v našej kancelárii – 3RP Reality, Hviezdoslavova 2556/63 (ARLI pasáž), 905 01 Senica.